Výrobcovia vína

Predkovia rodiny Cattin prišli zo Švajčiarska okolo roku 1720 a usadil sa v Alsasku v obci VOEGTLINSHOFFEN. V stredoveku sa táto oblasť preslávila hlavne pre vynikajúce víno. Po príchode do Alsaska sa začala rodina  Cattin živiť pestovaním vínnej révy a iných plodín.
Antoine Cattinfrancuzske vino
V roku 1850 sa Antoine Cattin rozhodol venovať všetku svoju energiu  výrobe kvalitného  vína. Bol prvým členom rodiny, ktorý zasvätil celý svoj život výrobe vína. V tejto ceste ho nasledovali všetci jeho potomkovia. Mal dvoch synov, Josepha a Théodora.
 
Joseph Cattin
Na konci 19. Storočia spôsobila phylloxera  vážne škody na viniciach v Alsasku.  Joseph v tom čase práve dokončil svoje štúdium a zameral sa na špecializáciu vrúbľovania vinnej révy, ktorá mala pomôcť v boji proti tejto pohrome. Bol jedným z priekopníckych vinárov Alsaska a jeho vinice sa stali vyhľadávanými. Jeho brat Théodore  opustil Alsasko a začal pracovať v reštaurácii La Cigogne v Paríži, ktorá. Tu niekde sa zrodila značka kvalitného vína Joseph Cattin.
 
Antoine Cattin 
Po smrti Jozefa prevzal rodinný podnik s rozlohou cca 7 ha, jeho syn Antoine. Rodinný podnik už bol známy  kvalitou svojich skvelých vín a Antoine  sa zaviazal chrániť charakter a typické črty kvalitného alsaského vína.
 
Jacques et Jean-Marie Cattin
V roku 1978, prevzali Antoinovi synovia Jacques a Jean-Marie rodinnú štafetu a dynamicky sa uchytili priaznivej ekonomickej situácie roku 1980 a 1990. Za 25 rokov, dvaja bratia úplne prepracovali ich výrobný závod. Vinice rozšírili  na takmer 50 hektárov. Taktiež začali vykupovať  hrozno z iných vinohradov, ktoré sa rozprestierajú na ploche takmer 200 ha. Jacques je vo vinárskej komunite vysoko cenený, keďže vykonáva hneď niekoľko funkcií.
 
Jacques Cattin – syn
V roku 2007 sa Jacques, ktorý nesie rovnaké meno ako jeho otec, pripojil k rodinnému biznisu po získaní vysokoškolského titulu v odbore poľnohospodárskej techniky, so  špecializáciou na vinárstvo. Svoje skúsenosti získal na stážach po celom svete. Dnes pracuje pre svojho otca a strýka.
 

Výrobcovia


Cattin

Akcia

doprava zdarma

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Telefón: 0911 229 806 
Email: info@grandvin.sk
Web: grandvin.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber našich
noviniek e-mailom.

 

Newsletter odosielame prostredníctvom MailChimp.

Portfolio Highlights