Aj keď víno na Slovensku nie je najobľúbenejším mokom, má u nás dlhú tradíciu hlavne v južných oblastiach. Zmenou klimatických podmienok sa však s pestovaním viniča stretávame aj v iných oblastiach Slovenska, kde mali v minulosti veľkú tradíciu hlavne ovocné vína.

Aké víno na grilovačku?

Krásne letné počasie nám umožňuje presunúť sa na terasy či do záhrad a vychutnať si pravú letnú grilovačku. Ku dobrej grilovačke neodmysliteľne patrí aj dobré víno. 
Kvalitné značkové víno príjemne zvýrazní chuť grilovaného mäsa a naštartuje činnosť chuťových pohárikov na jazyku. 

Výrobcovia vína

Predkovia rodiny Cattin prišli zo Švajčiarska okolo roku 1720 a usadil sa v Alsasku v obci VOEGTLINSHOFFEN. V stredoveku sa táto oblasť preslávila hlavne pre vynikajúce víno. Po príchode do Alsaska sa začala rodina  Cattin živiť pestovaním vínnej révy a iných plodín.

K dobrému vínu patrí aj dobrý syr.

Ponúkame Vám prehľad najvhodnejších kombinácií syrov a vín.
Gewurztraminer:  syry s modrou plesňou - Roquefort, Gorgonzola, Paladin, zrejúce syry -  Goat Hill cheese, syry typu trapist - Port Salut, Brigand, Maroilles, Blaťácké zlato…

Francúzsko je známe svojou vinárskou tradíciou a produkciou kvalitných vín. V nasledujúcom článku si budeme postupne predstavovať jednotlivé vinárske regióny a ich špecifiká.

Výrobcovia


Cattin

Akcia

doprava zdarma

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Telefón: 0911 229 806 
Email: info@grandvin.sk
Web: grandvin.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber našich
noviniek e-mailom.

 

Newsletter odosielame prostredníctvom MailChimp.

Portfolio Highlights